Back to jobs

Backend Developer

Jako Backend Developer będziesz pracował nad rozwojem narzędzi do konfigurowania, raportowania oraz monitorowania kampanii reklamowych w ramach platformy RTB (Real-time Bidding).

Twoje zadania:

  • Projektowanie i implementacja wydajnych procesów do przetwarzania dużych zbiorów danych
  • Analiza i optymalizacja wydajności istniejących systemów
  • Budowanie systemu opartego o strumienie danych
  • Zapewnienie niezawodności i skalowalności budowanych rozwiązań
  • Rozwój narzędzi monitorujących i analizujących pracę produkcyjnego systemu
  • Tworzenie i rozwijanie API (REST, GraphQL)

Wykorzystywanie narzędzia i technologie:

  • Python, Node.js, TypeScript, Google Cloud, Kubernetes, Docker, Jenkins, PostgreSQL, BigQuery, ElasticSearch, Kafka, Redis, FastAPI, SQLAlchemy, GitHub, Sentry

Nasze wymagania:

  • Doświadczenie w programowaniu w języku Python
  • Wiedza w zakresie programowania współbieżnego i asynchronicznego
  • Bardzo dobra znajomość relacyjnych baz danych
  • Umiejętność projektowania i implementacji API opartego o REST lub GraphQL
  • Znajomość systemu Linux i kontenerów
  • Doświadczenie z pracą na dużych zbiorach danych
  • Komunikatywność, umiejętność pracy w zespole

Dodatkowym atutem będzie:

  • Doświadczenie w tworzeniu systemów rozproszonych
  • Znajomość platformy Google Cloud
  • Umiejętności DevOps-owe
  • Dobra znajomość technologii Big Data: BigQuery, Kafka/PubSub

Przykładowe tematy:

  • Stworzenie joba liczącego agregaty na podstawie surowych danych
  • Opracowanie i wdrożenie rozwiązania pozwalającego na budowanie skomplikowanych pipeline’ów
  • Zbudowanie narzędzia do replikacji danych z wykorzystaniem Apache Kafka
  • Rozbudowa systemu monitorowania zużycia zasobów przez użytkowników
  • Refaktoring warstwy danych API
  • Optymalizacja zapytań do BigQuery poprzez użycie spartycjonowanych tabel lub zmaterializowanych widoków

W zamian oferujemy:

  • Przyjazną atmosferę współpracy z jasno określonymi zadaniami, w zorganizowanym zespole profesjonalistów
  • Wyjątkowo elastyczne warunki współpracy
  • Dostęp do najnowocześniejszych technologii i możliwość realnego wykorzystywania ich w projekcie o dużej skali i wysokiej dynamice

indicates a required field

Resume/CV*